تبلیغات
tech-iran | تک ایران - وزیر ارتباطات: ویروس فلیم هیچ آسیبی به کشور ما نزد

دنیای صفر و یک

رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعاتوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاكید كرد: به هیچ عنوان به دلیل حملات سایبری فلیم آسیب قابل ذكری به كشور وارد نیامده است.


به گزارش ایتنا از ایسنا، رضا تقی‌پور اظهار كرد: باید درباره حملات اینترنتی بگوییم كه برخلاف اغلب حملات معمول كه از طریق هكرها و یا افراد طراحی می‌شد، این بار حملات با اهداف خاص و از سوی دولت‌ها برنامه‌ریزی شده بود.

وی ادامه داد: ما درباره این مطلب در مجامع بین‌المللی طرح موضوع كرده و از این مجامع خواستیم كه هشدارهای لازم را به كشورهای حمله كننده بدهند. البته خود ما هم تلاش‌های متعددی داشته‌ایم و سعی داریم از وقوع این حملات جلوگیری كنیم.

تقی‌پور ادامه داد: البته توانمندی‌های داخلی و فناوری‌های بومی ما آنچنان بالاست كه به هیچ عنوان از این حملات آسیب قابل ذكری به كشور نرسیده است و تمام سازمان‌های ما توانسته‌اند با این حملات مقابله و برخورد كنند و در این زمینه هیچ كم و كسری وجود ندارد.

اما وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر این كه آیا آنتی‌ویروس‌های لازم به بخش‌های كشور تحویل داده شده است اظهار كرد: ما اولین كشوری بودیم كه توانستیم ویروس فلیم را شناسایی و آن را به دنیا اعلام كنیم؛ پس از این مرحله بلافاصله ضدبدافزارهای آن نوشته شد به نحوی كه تا حدود زیادی ویروس‌ها شناسایی و پاك سازی شدند.

وی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این كه آیا ممكن است تلاش ایران برای راه‌اندازی شبكه ملی اطلاعات موجب گسترش چنین حملاتی شده باشد گفت: قطعا یكی از بحث‌هایی كه موجب این حملات می‌شود آن است كه دشمنان می‌خواهند از این پیشرفت‌ها جلوگیری كنند و اجازه ندهند ما در زمینه‌های كلی و بنیادی پیشرفت‌های متعدد داشته باشیم. اما خوشبختانه ما این حملات را مهار كرده‌ایم و حملات سایبری یكی از ملاحظاتی است كه در طراحی مباحث مربوط به شبكه ملی اطلاعات كاملا مورد توجه قرار گرفته است.
 

برچسب ها: ویروس فلیم

نویسنده :tech iran
تاریخ:دوشنبه 12 تیر 1391-05:31 ب.ظ

[ طراح قالب وبلاگ : سیلور سون ] [ Weblog Themes By : SilverSeven.IR ]