تبلیغات
tech-iran | تک ایران - گزارش McAfee: بانکداری الکترونیکی، سود آور برای سارقان

دنیای صفر و یک

گزارش McAfee: بانکداری الکترونیکی، سود آور برای سارقان


به گزارش ایتنا از  شرکت مهندسی شبکه گستر، در گزارش جدیدی که از سوی شرکت McAfee منتشر شده امنیت بانکداری الکترونیکی و شیوه های جدیدی که برای سرقت از این سیستم ها به کار گرفته می شوند، بررسی شده است.

در گزارش Dissecting Operation High Roller به نسل جدید ویروس های مشهور Zeus و SpyEye، استفاده از حساب های بانکی واسطه برای انتقال وجوه سرقت شده، دور زدن روش های تایید اصالت (Authentication)، خودکار سازی بسیار از عملیات کلاهبرداری، اطلاع از جزئیات عملیات و مراحل بانکداری در بانکهای مختلف و... اشاره شده است. 

گزارش McAfee نسل جدیدی از ویروس‌های Zeus و SpyEye را معرفی می‌کند که به طور هوشمند و آگاهانه به دنبال حساب‌های بانکی گروه‌هایی خاص - نظیر حساب‌هایی که موچودی بالاتر از مبلغ خاصی دارند - می‌روند.
این دو ویروس و گونه‌های مختلف آنها، اختصاصاً برای عملیات مخرب در حوزه بانکداری الکترونیکی طراحی و تهیه شده‌اند.

همچنین مشاهدات اخیر نشان می‌دهد که بسیاری از مراحل عملیات کلاهبرداری و سرقت از حساب‌های بانکی به طور خودکار در آمده و در نتیجه سرعت عمل افراد خلافکار افزایش یافته و همین امر باعث سودآوری هر چه بیشتر اینگونه فعالیت‌های مجرمانه شده است.
 
آمار ارائه شده در گزارش McAfee نشان می‌دهد که بر روی بیش از ۶۰ سرور در نقاط مختلف دنیا، هزاران عملیات کلاهبرداری و سرقت از حساب‌های بانکی، به طور همزمان در حال انجام هستند.
آمار سرقت‌ها به خوبی نشان می‌دهد که تمرکز عمده بر روی حساب‌های بانکی شرکت‌ها و موسسات است.
تا همین اواخر، اغلب سرقت‌ها از حساب‌های بانکی افراد حقیقی صورت می گرفت و چون بخش عمده عملیات به طور دستی انجام می‌شد، میزان سودآوری آن برای افراد خلافکار چندان زیاد نبود.
 
براساس گزارش McAfee، اولین نمونه از این سرقت های پیشرفته و خودکار، زمستان سال گذشته در یکی از بانک‌های آلمان مشاهده شد. اطلاعات ثبت شده بر روی سرورهای بانک نشان می داد که ۱۷۶ حساب بانکی متعلق به موسسات بزرگ و فعال، مورد حمله و دستبرد قرار گرفته اند. نزدیک به یک میلیون یورو از این حساب ها به طور غیر مجاز برداشته شده و به حساب های واسطه در بانک های یونان، انگلیس و پرتغال واریز شده بود. حساب های واسطه نیز از طریق نفوذ و دسترسی غیر مجاز به سیستم بانکداری الکترونیکی کاربران، بدون اطلاع آنها و به نام آنها افتتاح می شود و برای نقل و انتقال وجوه سرقت شده مورد استفاده خلافکاران قرار می گیرند.
 
در گزارش McAfee، کشورهای اروپایی بزرگترین و اصلی ترین مراکز فعالیت های مخرب در بخش بانکداری الکترونیکی، اعلام شده اند. گرچه طی ماه های گذشته، فعالیت های مخرب مشابه در کشور آمریکا و چند کشور آمریکای لاتین نیز رو به افزایش گذاشته است. 

مشروح گزارش McAfee به عنوان Dissecting Operation High Roller را می توانید از نشانی زیر دریافت و مطالعه کنید.

http://www.mcafee.com/us/resources/reports/rp-operation-high-roller.pdf
نویسنده :tech iran
تاریخ:دوشنبه 12 تیر 1391-05:37 ب.ظ

[ طراح قالب وبلاگ : سیلور سون ] [ Weblog Themes By : SilverSeven.IR ]