تبلیغات
tech-iran | تک ایران - امن‌سازی زیرساخت‌های حیاتی از راهبردهای افتا

دنیای صفر و یک

مودب امن‌سازی زیرساخت‌های حیاتی کشور در قبال حملات الکترونیکی را یکی از راهبردهای اصلی مرکز راهبردی امنیت فضای تبادل اطلاعات در کشور برشمرد و گفت: رویکرد ارزیابی ریسک یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مهم هر استانی باید باشد.

 

 

مدیر مرکز راهبردی امنیت فضای تبادل اطلاعات کشور با بیان اینکه طرح مقابله با بد افزاری‌ها باید در کشور توسعه یابد گفت: در استان این طرح باید با توجه به دانش فنی داخلی پیاده‌سازی شود. 

 

به گزارش نت گارد از افتانا به نقل از ایسنا، مودب در مراسم افتتاح آزمایشگاه امنیت استان در پارک علم و فناوری با اشاره به تاریخچه استفاده از سرویس‌های اطلاعات و ارتباطلات گفت: با گسترش سرویس‌های فناوری و اطلاعات مشکلاتی از قبیل چالش‌ها، آسیب‌ها و تهدیدهای گوناگونی نظیر ارتکاب جرائم سازمان‌یافته، تخریب بانک‌های اطلاعاتی، حملات مختل‌کننده‌ی خدمات، جاسوسی، خرابکاری، نقض حریم خصوصی و نقض حقوق مالکیت معنوی ایجاد می‌شود.

 

وی تصریح کرد: در کنار امن‌سازی سرمایه‌های درون این فضا، اعم از داده‌ها، اطلاعات و منابع سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و ارتباطی، امنیت حوزه‌های متأثر از فعالیت‌های درون این فضا نیز مورد اهتمام کافی قرار گیرد. باید توجه لازم مبذول شود تا این فضا نه تنها وسیله‌ای برای تعارض با ارزش‌ها و هنجارهای جامعه نباشد، بلکه محیطی امن برای حفاظت و صیانت از هویت دینی و ملی کشور و رشد فعالیت‌های علمی، اقتصادی و اجتماعی در جامعه اطلاعاتی شود.

 

مودب امن‌سازی زیرساخت‌های حیاتی کشور در قبال حملات الکترونیکی را یکی از راهبردهای اصلی مرکز راهبردی امنیت فضای تبادل اطلاعات در کشور برشمرد و گفت: رویکرد ارزیابی ریسک یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مهم هر استانی باید باشد.

 

وی حفظ امنیت در فضای مجازی را یکی از مهمترین دغدغه‌های کشورهای دنیا خواند و گفت: در این راستا سرمایه‌گذاری زیادی در حوزه امنیت فناوری اطلاعات صورت گرفته است.

 

مودب با تاکید در اولویت قرار گرفتن رویکرد ارزیابی ریسک گفت: تشخیص هوشمند اتفاقات مرتبط به یک حادثه معقوله‌ای مبتنی بر دانش است و از آنجایی که ریسک نیز مبتنی بر دانش است لذا با مدیریت مناسب می‌توان کنترل کرد.

 

وی با بیان اینکه طرح مقابله با بد افزاری‌ها باید در کشور توسعه یابد گفت: در استان این طرح باید با توجه به دانش فنی داخلی پیاده‌سازی شود.

 

وی طراحی، پیاده‌سازی، نگهداری و بهبود سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در دستگاه‌های اجرایی استان را مهم برشمرد و گفت: هدف اصلی از راهبرد ارزیابی ریسک، مقابله با بد افزار است.

 

مودب تكیه بر فناوری بومی و توانمندی‌های تخصصی داخلی در توسعه زیرساخت‌های علمی و فنی امنیت شبكه‌های الكترونیكی و سامانه‌های اطلاعاتی و ارتباطی را مهم قلمداد کرد و گفت: راهبردهایی که مبتنی بر دانش، تفکر، تخصص، علم و مدیریت باشد در تحقق ارزیابی ریسک بسیار موثر است. 

منبع: ایسنا


برچسب ها: افتا

نویسنده :tech iran
تاریخ:سه شنبه 13 تیر 1391-07:24 ب.ظ

[ طراح قالب وبلاگ : سیلور سون ] [ Weblog Themes By : SilverSeven.IR ]