تبلیغات
tech-iran | تک ایران - آسیب‌پذیری هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در برابر هکرها

دنیای صفر و یک

بررسی های گروهی از محققان نشان می دهد هواپیماهای پیشرفته بدون سرنشین آمریکایی کماکان در برابر هک شدن آسیب پذیرند. سیستم جی پی اس این هواپیماها دارای حفره های امنیتی است و با سوءاستفاده از این مساله می توان سیستم موقعیت یابی آن را دستکاری کرده و هواپیما را مجبور به فرود در نقاط دیگری کرد. 

 

هواپیمای بدون سرنشین

 

بررسی های گروهی از محققان نشان می دهد هواپیماهای پیشرفته بدون سرنشین آمریکایی کماکان در برابر هک شدن آسیب پذیرند.

به گزارش نت گارد به نقل از افتانا ، سیستم جی پی اس این هواپیماها کماکان دارای حفره های امنیتی است و با سوءاستفاده از همین مساله می توان سیستم موقعیت یابی آن را دستکاری کرده و هواپیما را مجبور به فرود در نقاط دیگری کرد.این مشکلات تا حدی است که حتی اگر به این هواپیماها دستور نابود شدن به علت از دست رفتن کنترل آنها داده شود، باز هم از طریق ایجاد اختلال رادیویی می توان از اجرای این دستور خودداری کرد.

محققان دانشگاه تگزاس که در مورد این ضعف های امنیتی تحقیق کرده اند در مورد پیامدهای آن برای ارتش آمریکا و امنیت ملی این کشور اظهار نگرانی کرده اند.

این محققان می گویند هر کسی که تجهیزات مناسب را در اختیار داشته باشد می تواند این هواپیماهای گران قیمت را در کنترل گرفته و بدزدد. پیش از این سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم به شیوه مشابهی توانسته بود کنترل یکی از این هواپیماهای جاسوسی را در اختیار گرفته و آن را مجبور به فرود در خاک ایران کند.

ارتش آمریکا قصد دارد ظرف ۵ تا ۱۰ سال آینده از حدود ۳۰ هزار هواپیمای بدون سرنشین استفاده کند و عدم رفع این مشکلات هر یک از این هواپیماها را به یک تهدید بالقوه برای خود این کشور مبدل خواهد کرد.
منبع: افتانانویسنده :tech iran
تاریخ:پنجشنبه 15 تیر 1391-07:49 ب.ظ

[ طراح قالب وبلاگ : سیلور سون ] [ Weblog Themes By : SilverSeven.IR ]