تبلیغات
tech-iran | تک ایران - سیستم ما در مقابل DNSChanger كاملا هوشیار است

دنیای صفر و یک

رییس سازمان فناوری اطلاعات در توضیح وضعیت ایران در مقابل هشدارهای پلیس فدرال آمریكا مبنی بر قطع اینترنت هزاران كاربر در سطح دنیا به دلیل ویروس DNSChanger گفت: نمیتوان به طور قطع گفت كه هیچ مشكلی در این زمینه نخواهیم داشت.


به گزارش ایتنا علی حكیم‌جوادی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار كرد: در ارتباط با این ویروس سایت‌های بین‌المللی اطلاعاتی را به یكدیگر منتقل می‌كردند و ما در ایران هم از پانزدهم این ماه، اطلاعات و اخطارهای لازم در این زمینه را از طریق مركز ماهر منتشر و راهكارهای ممكن را به دستگاه‌های متعدد اطلاع‌رسانی كردیم تا مشكلی برای دستگاه‌ه ایجاد نشود.

وی ادامه داد: طبق آمارهایی كه ما در دست داریم شاید حدود ۴۰ میلیون سیستم در سراسر دنیا به این ویروس آلوده بوده باشند كه ممكن است از این میان حداقل چهار میلیون قربانی بر جای بماند.

رییس سازمان فناوری اطلاعات در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌كه طراحان این ویروس بیشتر اهداف تجاری را مدنظر داشته‌اند اعلام كرد: برآورد می‌شود كه طراحان این ویروس در تلاش بوده‌اند با تغییر DNS افراد را به سمت شركت‌های خاص خود سوق دهند و بدین ترتیب حدود ۱۴ میلیون دلار سود تجاری حاصل كنند.

معاون وزیر ICT در ادامه صحبت‌های خود با تاكید مجدد بر این كه تمام كاربران می‌توانند با مراجعه به سایت مركز ماهر از هشدارها و راهكارهای لازم در این زمینه بهره‌مند شوند ادامه داد: از آنجا كه لازم است برای این موضوع به SETTING DNS مراجعه كنند، ممكن است كاربران عادی نتوانند به درستی این مراحل را پیاده كنند اما قطعا شركت‌ها و سازمان‌ها با استفاده از این راهكارها می‌توانند ایمنی خود را در برابر این ویروس افزایش دهند.

حكیم‌جوادی همچنین یادآور شد: براساس اخطارهای اف.بی.آی ممكن است از امروز قطع اینترنت عملی شود. اما به هر حال تا زمانی كه این اتفاق نیفتد به طور دقیق نمی‌توان گفت كه چه میزان از افراد از این طریق به مشكل خواهند خورد البته مانند دفعات قبل ما تمام تلاش خود را به كار گرفته‌ایم و سیستم ما كاملا هوشیار است و توان مقابله را با تهدیدات اتفاقی را خواهیم داشت.

چند روزی است كه اف بی آی (پلیس فدرال آمریكا) هشدارهای مختلفی داده و اعلام كرده است كه امرروز دوشنبه اینترنت كاربرانی كه سیستم آنها آلوده به ویروس DNSChanger باشد با قطع ۶۵ ساعتی اینترنت مواجه خواهند شد.
 

برچسب ها: DNSChanger

نویسنده :tech iran
تاریخ:سه شنبه 20 تیر 1391-01:59 ق.ظ

[ طراح قالب وبلاگ : سیلور سون ] [ Weblog Themes By : SilverSeven.IR ]